CDA zou Klaus Johannis ‘een heel geschikte’ kandidaat vinden als Eurocommissaris voor Defensie
Het CDA is voorstander van een Eurocommissaris voor Defensie. Volgens de EU-lijsttrekker van die partij Tom Berendsen zou de Roemeense president Klaus Johannis een "heel geschikte" kandidaat zijn. Dat zegt hij in het radioprogramma Sven op 1.
De Europese Unie kent momenteel nog geen Eurocommissaris voor Defensie. Dus daar moet de EVP-fractie, waar CDA onderdeel van is, in het Europees Parlement eerst een meerderheid voor vinden. Een geschikte kandidaat aanstellen voor deze potentiële functie is een "heel complexe puzzel", zegt Berendsen.
Aan de tand voelen
In eerste instantie zegt de CDA-leider in Europa zijn vingers niet te willen branden aan de vraag wie hij een geschikte kandidaat vindt. Die taak is volgens hem toebedeeld aan de voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen.
Ontvang je al onze gratis nieuwsbrief? Meld je hier aan en mis niets van WNL!
Wel heeft hij als Europarlementariër een rol in het uiteindelijke besluit. Mocht een kandidaat naar voren geschoven worden, "zal ik ze tijdens de hoorzitting kritisch aan de tand voelen", verzekert Berendsen.
Klaus Johannis
Presentator Sven Kockelmann schuift de Roemeense president Klaus Johannis, gelieerd aan de EVP-fractie, naar voren als Eurocommissaris voor Defensie. Daarover zegt Berendsen: "Hij zou een heel geschikte zijn, maar er lopen er nog meer rond."
Luister de uitzending van Sven op 1 nu terug als podcast. Tekst gaat hieronder verder.
Johannis heeft zich officieel (nog) niet kandidaat gesteld voor deze functie. Hij strijdt nog met Mark Rutte om de titel van secretaris-generaal van de NAVO. "Daar zie ik ook liever Rutte zitten", reageert Berendsen.