Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

Veel agenten aanwezig bij Universiteit van Amsterdam door pro-Palestijnse demonstratie

Redactie

De politie is donderdag aan het begin van de avond in groten getale aanwezig bij de Roeterseilandcampus van de Universiteit van Amsterdam (UvA). Daar heeft de pro-Palestijnse actiegroep Amsterdam Student Encampment een demonstratie aangekondigd tegen het "besluit van de universiteit om hun eigen studenten wreed te behandelen". Ook de Mobiele Eenheid van de politie is aanwezig.

Er staan rond 18.45 uur zo'n duizend demonstranten op het terrein. Ze dragen Palestijnse vlaggen en roepen leuzen als 'Shame on UvA', 'Free Palestine' en 'The people united will never be defeated'. Richting agenten klinkt boegeroep. De Amsterdamse politie laat op X weten dat de ME aanwezig is om "escalatie te voorkomen" en te zorgen dat demonstranten het afgesloten deel van het UvA-terrein niet op gaan.

De actievoerders vinden de inzet van de politie tijdens de pro-Palestijnse protesten de afgelopen dagen buitensporig. "Geen medeplichtigheid aan genocide en alle macht aan degenen die zich verzetten", is te lezen in de oproep van de actiegroep op sociale media.

Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau