Oud-toptennisster Elke Tiel schreef mee aan songfestivalinzending Cyprus: ‘Ze gaat nog klimmen’
Joost Klein bestijgt donderdag pas het podium, maar de eerste halve finale van het Eurovisie Songfestival heeft vanavond toch een Nederlands tintje. Voormalig proftennisster Elke Tiel schreef mee aan de inzending van Cyprus. Over een paar uur zit ze in de greenroom om zangeres Silia Kapsis aan te moedigen.
''Het is spannend, maar ook heel leuk. Gisteren was ik al bij een repetitie voor de vakjury. Die heeft ze echt weggeblazen. Ik denk dat ze het goed gaat doen'', vertelt Tiel in Goedemorgen Nederland op NPO 1.
Verrassing
De tennisster behaalde op 18 maart 2015 haar hoogste ranking: nummer 888 van de wereld. Ondertussen was ze al bezig met muziek maken en trad ze wel eens op. Toch is ze vooral songwriter. In 2021 schreef ze ook mee aan de Griekse inzending. Stefania werd met het nummer Last Dance tiende in Rotterdam.
Bij de bookmakers staat Silia Kapsis met haar nummer Liar momenteel op plaats 22. ''Niet superhoog'', weet Tiel. ''Maar ik denk dat ze echt gaat klimmen, omdat haar act steeds duidelijker wordt. Er is nog veel bijgeschaafd. Ik denk dat ze voor een verrassing kan zorgen.''