Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

Zo moet je hakken als een gabber op Europapa

Matthijs Meulblok

Joost Klein gaat in mei optreden tijdens het Eurovisie Songfestival in Malmö. Het muziekgenre bevat ondermeer invloeden uit de happy hardcore. Trek je sportkleding maar uit de kast, want gabber Kim Kruyshaar legt in Goedemorgen Nederland op NPO 1 uit hoe je moet hakken op Europapa.

Volgens Kruyshaar moeten "je knieën zo hoog mogelijk op en je hak moet als eerste op de grond komen. Je rolt dan eigenlijk zo mee. Je kunt ook wat sneller en probeer ook je armen lekker mee te nemen".

'Het is een levensstijl'

Hakken betekent voor de gabber uit Amsterdam superveel. "Ik ben er ook mee opgegroeid. Het is een levensstijl", vertelt ze. "De feesten zijn gewoon geweldig; het samenkomen, de liefde voor de hardcore."

Kruyshaar is enorm trots dat Nederland een hardcore-nummer stuurt naar het Songfestival. "Dat is gewoon geweldig. Als Joost me zou vragen om te komen hakken, dan zou ik zeker ja zeggen. Ik zou daar wel willen staan hoor."

Waar men ook inmiddels staat te hakken is in Deventer. Daar speelt de stadsbeiaardier Europapa op zijn klokkenspel.

Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau