Tekorten voor kinderantibiotica groeien
Al langer tijd zijn er tekorten aan medicijnen in Nederland. Eind vorig jaar was er in heel Nederland een tekort aan antibiotica voor volwassenen. Nu is ook het tekort voor kinderantibiotica nijpend. Dat schrijft het Eindhovens Dagblad.
De tekorten zouden een gevolg zijn van leveringsproblemen bij producenten in Azië, waar Nederland afhankelijk van is. Tot nu toe laat Den Haag de inkoop over aan zorgverzekeraars. Dat de medicijntekorten elk jaar groter worden, komt volgens verschillende ondervraagde apothekers mede doordat verzekeraars zo goedkoop mogelijk inkopen. Dat maakt de kosten laag en daarmee de zorgpremies laag. Om dezelfde reden stimuleren ze apothekers om zo min mogelijk in voorraad te hebben.
Antibiotica zijn onmisbaar bij de behandeling van ernstige bacteriële infecties, zoals longontsteking, hersenvliesontsteking en bloedvergiftiging. Volwassenen en kinderen zijn zelden in staat om daarvan op eigen kracht te herstellen.