Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

Zet het kabinet straks je wasmachine uit? ‘Gaat wel heel ver’

Matthijs Meulblok

Het Nederlandse stroomnet kampt al langere tijd met grote tekorten. Bedrijven kunnen geen aansluiting krijgen of moeten hier soms jarenlang op wachten. Vorige week werd bekend dat ook huishoudens in de toekomst problemen kunnen krijgen met een stroomtekort. Demissionair minister voor Klimaat en Energie Rob Jetten wil daarom mogelijk op bepaalde momenten je 'energieslurpers' uitschakelen.

De Telegraaf schrijft dat er buiten de Kamer veel brede kritiek heerst onder energiebedrijven. Oud-minister en huidig voorzitter van de branchevereniging Energie-Nederland Cora van Nieuwenhuizen zegt dat als "elektriciteit als een premium product wordt bestempeld, de wenkbrauwen gaan fronsen". Ze vinden deze potentiële maatregelen veel te ver gaan.

Ontvang jij al onze gratis WNL-nieuwsbrief? Meld je hier aan!

Zwitserland doet het al

In Zwitserland is dit beleid al vrij normaal, vertelt voorzitter van KNMP Aris Prins in Goedemorgen Nederland op NPO 1. Hij heeft het daar op vakantie al eens meegemaakt. "Daar hebben ze een soort sperzheit. Daar koken ze allemaal elektrisch, dus tussen twaalf en twee eten ze warm en dat betekent dat de wasmachine daar dan uit gaat. De groep waar de wasmachine op aanstaat wordt gewoon uitgezet."

Wij Nederlanders zijn dat niet gewend. Prins vindt het ook vrij ver gaan. "Maar aan de andere kant zien we wat er met de energie gebeurt en we zien wat er gebeurt als wij het niet zelf doen. Dan zal de overheid ingrijpen, maar dan heb je meteen weer een debat te pakken."


Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau