Hamsteren van toiletpapier gaat volledig mis: ‘Waar komt die agressie vandaan?’
In een Utrechtse supermarkt werd massaal toiletpapier gehamsterd. Zes rollen A-merk toiletpapier voor één euro. Dat ging echter gepaard met een hoop agressie, is te zien op beelden van de beveiligingscamera.
Op beelden van de beveiligingscamera's zijn tal van mensen te zien die massaal toiletpapier inslaan. In de eerste vier minuten dat de winkel was geopend, is al het toiletpapier volgens de eigenaar 'geplunderd'.
Voor het gedrag van de klanten heeft hij geen goed woord over. Onderling maken klanten ruzie, mensen beuken elkaar aan de kant in de race naar de kassa en als klap op de vuurpijl worden supermarktmedewerkers uitgescholden.
Ontvang jij al onze gratis WNL-nieuwsbrief? Meld je hier nu aan!
Voorraad voor eindeloos
FD-journalist Jean Dohmen vraagt zich hardop af waar die agressie vandaan komt. "Er komen meteen hele negatieve gevoelens opborrelen voor een wc-rol", reageert hij in Goedemorgen Nederland op NPO 1.
Ook prins Constantijn is met stomheid geslagen bij het zien van deze beelden. "Bij covid was het wel zo dat toen een rek leeg was, mensen dachten dat ze het de volgende keer juist flink moesten inslaan. Dan zit er een soort versnelling in. Mensen kopen dan meer dan ze nodig hebben", zegt hij. "Maar je kan niet je hele huis vol zetten met een voorraad voor eindeloos."