Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

ANWB verwacht dat topdrukte door kou tot vrijdag aanhoudt

Redactie

De ANWB verwacht dat de topdrukte bij de Wegenwacht als gevolg van de kou tot en met vrijdag aanhoudt. Tot die tijd zijn extra wegenwachten op de weg om de vele pechmeldingen aan te kunnen. Ook woensdag is het een hele drukke dag voor de Wegenwacht. Tot 11.30 uur kwamen er zo'n 2900 meldingen binnen van pechgevallen.

De meeste problemen komen door kapotte en lege accu's, waardoor auto's niet starten. Maar de ANWB moet ook uitrukken voor vastgevroren sloten, remmen en portieren.

Trainingen en cursussen gaan niet door om meer wegenwachten op de weg te hebben, zegt een woordvoerster. Ook is medewerkers gevraagd hun vrije dagen op te offeren.

Dinsdag kreeg de Wegenwacht rond de 7600 meldingen en de woordvoerster verwacht dat het ook woensdag weer die kant op gaat. Op een normale dinsdag en woensdag zijn er zo'n 3500 tot 4000 pechgevallen.

Door de drukte moeten automobilisten rekening houden met langere wachttijden dan gebruikelijk, waarschuwt de woordvoerster.


Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau