Van Nispen (nummer 5 SP) en De Groot (nummer 10 D66) wensen elkaar sterkte na nieuws over mogelijke hertelling
Michiel van Nispen, de nummer vijf op de lijst van de SP, en Tjeerd de Groot, de nummer tien van D66, hebben elkaar sterkte gewenst. Dat zegt Van Nispen tegen de redactie van Op1. De twee politici leven (toch) nog altijd in spanning over of zij mogen plaatsnemen in de nieuwe Tweede Kamer.
Van Nispen zegt "in grote spanning" te verkeren, nadat hij eerder vandaag - toen de verkiezingsuitslag definitief werd vastgesteld - "enorm opgelucht" was.
Bij stembureaus in Tilburg moet er vanwege onverklaarbare telverschillen hertellingen plaatsvinden. Michiel van Nispen, de nummer 5 van de SP, belde met Tjeerd de Groot, nummer 10 van D66, en ze wensten elkaar succes. #Op1 #WNL #EO pic.twitter.com/H7gRD9NTNx
— Café Kockelmann (@CafeKockelmann) December 1, 2023
De Tweede Kamer komt zaterdag onverwacht bijeen om te besluiten over een mogelijke hertelling van stemmen die zijn uitgebracht tijdens de Tweede Kamerverkiezingen. Aanleiding daarvoor zijn "onverklaarbare telverschillen" bij vier stembureaus in Tilburg. Er is sprake van een telverschil van meer dan 15 stemmen.
Vooral voor D66 en de SP kan het spannend worden. D66 verloor een restzetel aan de socialisten vanwege 160 stemmen verschil. D66'er De Groot krijgt dan mogelijk toch nog een Kamerzetel, waarschijnlijk ten koste van SP'er Van Nispen. Eerder vandaag werd de verkiezingsuitslag nog definitief vastgesteld.
Stemt de Kamer in met de hertelling, dan zal dat dit weekend nog gebeuren.