Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

Nieuwste peiling: GL-PvdA boekt winst en is nu even groot als VVD

Redactie

GroenLinks-PvdA zit flink in de lift en peilt nu 27 (virtuele) zetels tegen 23 zetels een krappe week geleden. De partij van Frans Timmermans staat daarmee op dezelfde hoogte als de VVD, zo blijkt uit de nieuwste peiling van I&O Research. De liberalen blijven stabiel op 27 zetels.

De PVV boekt een virtuele winst van 6 zetels en komt in de peiling uit op 26 zetels. De partij van Geert Wilders staat nu samen met de VVD en GL-PvdA in de top drie, maakte onderzoeker Peter Kanne maandagavond bekend bij het tv-programma Khalid & Sophie. Statistisch gezien zijn deze drie partijen even groot.

Met opnieuw 4 zetels verlies is Nieuw Sociaal Contract (NSC) met 21 zetels weggezakt naar de vierde plaats. Een krappe week geleden zette de daling bij de partij van Pieter Omtzigt in.

Aan het onderzoek werkten ruim 2400 Nederlanders van 18 jaar of ouder mee. Het onderzoek is gehouden van vrijdagmiddag tot maandagochtend.


Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau