Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

Palestina-uitspraken van Denk-leider Stephan van Baarle ‘pure provocatie’

Redactie

De nieuwe leider van Denk Stephan van Baarle wordt door verschillende critici ervan beschuldigd het conflict tussen Israël en Palestina te gebruiken als middel in deze campagnetijd. "Het is pure provocatie wat hij doet", zegt Wouter de Winther, politiek commentator van De Telegraaf, in Op1.

Van Baarle eindigde zijn betoog dinsdag in de Tweede Kamer met de leus 'From the river to the sea, Palestine will be free'. Kamervoorzitter Vera Bergkamp greep in. "Dit soort woorden wil ik niet meer horen". Over de letterlijke vertaling van de quote lijkt weinig discussie te bestaan. Met 'From the river to the sea' wordt het gebied bedoeld van de rivier De Jordaan tot aan de Middellandse Zee. Daarin ligt nu de staat Israël en de Palestijnse gebieden.

Joost Eerdmans van JA21 diende woensdag een motie in, waarin wordt gesteld dat het uitspreken van de leus de vernietiging van de staat Israël propageert en daarmee een oproep tot geweld is. De motie werd met een kleine meerderheid aangenomen.

Van Baarle heeft al laten weten zijn woorden niet te willen terugnemen. "Je weet dat je met dit soort uitspraken aandacht krijgt en het is tegelijkertijd verkiezingstijd. Ik denk dat het expres bedoeld is om te tarten", zegt De Winther.

Tekst gaat verder onder de X.

Wegkwijnend bestaan

"Dergelijke uitspraken komen wel aan en dat helpt want Denk lijdt een wegkwijnend bestaan", gaat De Winther verder. "Ze hebben nu een gat in de markt gevonden in deze internationale crisis. Ze gaan helemaal aan de andere kant van het spectrum zitten dan de andere partijen doen."

Het Centrum Informatie en Documentatie Israël (CIDI) beraadt zich nog over vervolgstappen na de omstreden uitspraak van Van Baarle.

Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau