Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

ASML-medewerker die bedrijfsgeheimen stal, werkte daarna voor een Chinese techgigant

Redactie

De Chinese oud-medewerker die vorig jaar bedrijfsgeheimen van ASML in Veldhoven meenam, werkte na zijn vertrek enige tijd bij de Chinese techgigant Huawei. Dat melden meerdere bronnen in en rondom het bedrijf aan NRC.

ASML meldde de in de woorden van het bedrijf 'ongeoorloofde verduistering' al in het jaarverslag over 2022, maar liet achterwege dat de betrokken persoon bij Huawei aan de slag ging. Het Veldhovense bedrijf deed de melding destijds omdat de informatie die werd meegenomen onder Amerikaanse regels van export-controle valt.

Huawei staat ook op de zogehetenEntity List van de Amerikaanse overheid. Dat is een lijst met bedrijven die van de VS geen geavanceerde chiptechniek in handen mogen krijgen.

Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau