Palestijns ministerie: 493 burgerdoden, meer dan 2750 gewonden
Het Palestijnse ministerie van Gezondheid meldt maandagochtend op Facebook dat er inmiddels 493 doden en meer dan 2750 gewonden zijn gevallen bij Israëlische aanvallen op de Gazastrook. Het zou daarbij uitsluitend om burgers gaan.
Sinds een verrassingsaanval van terreurgroep Hamas op Israël die zaterdag begon, wordt er hevig gevochten tussen die groepering en de Israëlische strijdkrachten (IDF), met name rond de Gazastrook. Volgens Israëlische autoriteiten zijn er aan hun zijde ook honderden doden en gewonden gevallen, zowel burgers als militairen.
De Israëlische krijgsmacht meldt op Telegram dat er in de nacht van zondag op maandag zeker vijfhonderd aanvallen zijn uitgevoerd op posities van Hamas en Islamitische Jihad in de Gazastrook. De aanvallen van Hamas zetten ook door. De IDF vermoedt dat er nog steeds Hamasstrijders Israël binnenkomen vanuit Palestijnse grondgebieden. Op Israëlisch grondgebied bij de grens met Gaza wordt op meerdere plekken gevochten, aldus de IDF.
Volgens de humanitaire tak van de Verenigde Naties (OCHA) zijn sinds zaterdag 123.000 mensen in de Gazastrook ontheemd geraakt. Die vluchtelingen zijn nog wel in de Gazastrook, omdat het nauwelijks mogelijk is dat gebied te verlaten.