Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

Mag je jezelf verdedigen met pepperspray?

Floortje van Gameren

Via de WNL Misdaadlijn kun je zelf je verhaal delen of onze onderzoeksredactie vragen stellen. Deze keer een vraag: mag je jezelf verdedigen met pepperspray?

Onderzoeksjournalist Noa van Oostrom zocht het uit en het antwoord is kort: "Nee, dat mag niet, je kunt er zelfs een celstraf voor krijgen of een flinke geldboete." De maximale celstraf voor gebruik van het goedje kan oplopen tot 9 maanden en de maximale geldboete ligt op 20 duizend euro. "In Nederland valt pepperspray namelijk in de categorie 2 van de Wet Wapens en Munitie."

Maar dat wil niet zeggen dat we het niet bij ons dragen. Met name vrouwen hebben soms een busje in hun tas ter zelfverdediging. Enkele reacties op straat luiden: "Mijn schoonmoeder heeft het op zak, maar ze heeft nog nooit verteld dat ze het gebruikt heeft." En: "Ik heb het zelf niet bij me, maar het lijkt me wel handig als je wordt lastiggevallen." Tot: "Ik vind dat je als vrouwzijnde wel iets bij je zou mogen hebben om jezelf te kunnen verdedigen."

Ulysse Ellian. Tweede Kamerlid voor de VVD: "Het is een vrij droevige conclusie dat veel vrouwen het sterke gevoel hebben dat ze pepperspray bij zich moeten hebben. Dat zegt iets over hoe de samenleving is geworden." Hij besluit: "We hebben werk aan de winkel."

Luister de podcast:

Heeft u een vraag over misdaad? De onderzoeksredactie van Het Misdaadbureau beantwoordde eerder al vragen als ‘Hoe vaak wordt er gestolen bij de zelfscankassa?‘, ‘Waarom worden vrouwen verliefd op mannen in de gevangenis?‘ en ‘Heeft het zin om aangifte te doen van fietsendiefstal?‘ Heeft u ook een vraag, stuur die dan het liefst als audio-bericht naar Het Misdaadbureau via 06 57 83 28 94. Wie weet wordt jouw vraag behandeld in de volgende uitzending!


Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau