Groningen geeft acht wijkverenigingen 2.000 euro na concert Rammstein
Acht wijk- en buurtverenigingen in Groningen krijgen 2.000 euro van de gemeente na de concerten van Rammstein die in juli plaatsvonden. Dat bevestigt een woordvoerster van de gemeente vrijdag na berichtgeving hierover van omroep OOG. De geluidsnorm werd voor de concerten verhoogd van 100 naar 103 decibel. De buurt wordt echter niet gecompenseerd vanwege geluidsoverlast, maar het te laat communiceren van het hardere geluid.
"We hadden eerst het idee om de omwonenden te compenseren. Maar wanneer ben je een omwonende?", zegt de gemeentewoordvoerster. Daarom is besloten het geld aan de wijk- en buurtverenigingen rondom het Stadspark te geven, waar op 6 en 7 juli de concerten plaatsvonden. "Die mogen ermee doen wat ze willen."
De buurt is tamelijk laat op de hoogte gebracht van het afwijken van het bestemmingsplan voor de hogere geluidsnorm, meldt de zegsvrouw. Mensen hadden hierdoor te weinig tijd om maatregelen te treffen, zoals het regelen van een alternatieve slaapplek.