Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

Ook stroomnet in Utrecht en Zuid-Holland raakt vol

Netbeheerder Stedin meldt problemen op het stroomnet in Utrecht en Zuid-Holland. Grootverbruikers die transportcapaciteit willen voor afname van stroom komen op een wachtlijst. Dat schrijft het FD.

Onder meer bedrijven in Vijfheerenlanden, Gorinchem, Molenlanden, Hardinxveld-Giessendam en West Betuwe komen op een wachtlijst. En dat heeft verregaande gevolgen voor eventuele verduurzaming die bedrijven in deze gemeenten willen doorvoeren, bijvoorbeeld door middel van het aanleggen van zonnepanelen. Pas vanaf 2031 komt er weer meer ruimte op het stroomnet, meldt de krant.

De problemen spelen in het hele land. "In Brabant en Limburg hadden we vorig jaar ook dit probleem. Maar dat is door ingrijpen voorkomen, waardoor nieuwe bedrijven toch kunnen worden aangesloten," zegt VVD-bestuurder Onno Hoes in Goedemorgen Nederland op NPO 1. Maar daardoor ontstaan er dus weer op andere plekken in het land grote problemen. Op dit moment is alleen in Groningen voldoende capaciteit.

Volgens Mirjam Bani, econoom huizenmarkt bij ING, is het probleem makkelijk op te lossen. "Je kunt het net verzwaren, maar wil je dat voor elkaar krijgen, dan heb je extra handen nodig. Die zijn er op dit moment niet."

Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau