Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

Amsterdamse politiechef Frank Paauw wil geen uitpubliek meer bij Europese risicowedstrijden Ajax

Redactie

Als het aan de Amsterdamse politiechef Frank Paauw ligt, is er bij een aantal Europese voetbalwedstrijden van Ajax geen uitpubliek meer welkom. "Het automatisme dat de politie de gaten dichtloopt op het gebied van capaciteit, moet echt verdwijnen." Dat zei hij in WNL op Zondag op NPO1.

Paauw, die tevens portefeuillehouder voetbal is voor de Nationale Politie, refereert aan de recente rellen rondom Ajax - Feyenoord en de Europa League-wedstrijd Ajax - Olympique Marseille. Bij laatstgenoemde wedstrijd was volgens Paauw een politie inzet van 700 agenten nodig. Zo’n politie-inzet past ‘op geen enkele manier meer in de capaciteit'.

WNL Op Zondag gemist? Kijk deze uitzending nu hier terug, via NPO Start. Of klik hier en luister terug als podcast.

Volgens Paauw zou een verbod op het uitpubliek niet structureel moeten gelden, maar wel 'als je weet dat er een groep van 300 ultra’s gaat komen'.


Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau