Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

Alle demonstranten van de A12 in Den Haag verwijderd: ruim 2400 aanhoudingen

Redactie

De politie heeft alle demonstranten die de A12 in Den Haag zaterdagmiddag blokkeerden verwijderd. Dat meldt een verslaggever van het ANP die ter plaatse is. Ruim 2400 klimaatactivisten zijn aangehouden, waaronder zich ook tientallen minderjarigen bevonden.

Tot ongeveer 19.10 uur zat er nog wel een actievoerder in een mast. Die werd via de inzet van een hoogwerker eruit gehaald. Langs de kant van de weg riepen en zongen mensen dat ze zondag terugkomen om de A12 opnieuw te bezetten. De weg wordt schoongeveegd en opgeruimd zodat het verkeer er weer gebruik van kan maken. Wanneer de A12 wordt vrijgegeven is nog niet bekend.

Ongeveer 1,5 uur nadat de actie begon kregen de demonstranten de opdracht de snelweg te verlaten. Nadat ze daar geen gehoor aan gaven, werden waterwerpers ingezet. Maar de actievoerders lieten zich niet met waterkannonen verjagen. Daarop besloot de politie ze een voor een weg te halen en met bussen af te voeren naar het stadion van ADO Den Haag. Daar werden ze weer vrijgelaten.

2400 aanhoudingen

De politie meldt dat er ruim 2400 aanhoudingen zijn verricht. Onder deze groep bevonden zich tientallen minderjarigen. Onder de aanhoudingen behoorden ook actrice Carice van Houten en acteur Sieger Sloot.

Extinction Rebellion heeft aangekondigd het stuk snelweg in de buurt van de tijdelijke Tweede Kamer en het ministerie van Economische Zaken en Klimaat vanaf zaterdag elke dag te willen blokkeren - net zo lang tot de overheid stopt met subsidies aan de fossiele industrie.

De politie meldt dat enkele mensen zijn aangehouden voor andere strafbare feiten dan het blokkeren van de snelweg.


Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau