Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

Zelenski versterkt troepen in noorden na verhuizing Prigozjin

Redactie

De Oekraïense president Voldimir Zelenski heeft opdracht gegeven voor het versterken van de troepen in het noorden van het land, na de verhuizing van Wagnerbaas Jevgeni Prigozjin van Rusland naar Belarus.

Prigozjin stuurde zijn huurlingen eind vorige week richting Moskou na een nieuwe botsing met de Russische defensietop, maar stopte de opstand na bemiddeling door de Belarussische president Aleksander Loekasjenko. Volgens de deal wordt Prigozjin niet vervolgd en mag hij met zijn huurlingen naar Belarus vertrekken.

Oekraïne versterkte eerder al zijn militaire aanwezigheid bij de grens met Belarus. Hoewel Belarus zelf niet direct betrokken is bij de oorlog tussen Oekraïne en Rusland, liet het land Russische troepen in februari vorig jaar wel vanuit Belarussisch grondgebied Oekraïne binnentrekken. Ook werden vanuit Belarus Russische aanvallen op Oekraïne uitgevoerd.

Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau