Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

Het is internationale Pride-dag: ‘Er is nog veel werk aan de winkel’

Matthijs Meulblok

Het is vandaag internationale Pride-dag. Op 28 juni 1970 werden er in New York, Chicago en Los Angeles voor het eerst gaypride-parades georganiseerd. Tegenwoordig wordt dit in tal van Nederlandse steden gevierd, maar ook steeds vaker in kleinere dorpen en regio's. Plekken waar vaak nog wat stappen te zetten zijn op het gebied van acceptatie van lhbtiq+'ers. Minister Harbers, zelf getrouwd met een man, zegt bij Goedemorgen Nederland dat er nog veel werk aan de winkel is.

Volgens Harbers is er al ontzettend veel bereikt. Hij zegt: "Ik ben al vijftien jaar getrouwd met mijn man, maar vijftig jaar geleden was het nog ondenkbaar dat dat had gekund." Toch blijft het voor zijn gevoel in sommige straten nog altijd een beetje uitkijken. "De spontaniteit van overal hand-in-hand lopen is niet overal in Nederland en dit laat dus zien dat er nog altijd werk aan de winkel blijft."

Bekogeld met eieren

Dat bevestigt voorzitter van Roze Zaterdagen Nederland Simon Timmerman. Hij noemt als voorbeeld de wijk Ondiep in Utrecht. "Hier hing een regenboogvlag in het kader van Pride Month. Die huizen zijn met eieren bekogeld en mensen werden lastig gevallen", zegt hij. "De buurt heeft daar als actie op gezegd: als mensen er zo op reageren, dan gaan wij met z'n alle de regenboogvlag hijsen."

Volgens Timmerman is er al een lange weg afgelegd sinds de eerste Pride, maar zijn de tijden ook beter geweest. "We zitten nu weer in een fase waarop het lijkt dat we toch weer veel negatieve dingen meemaken. Tegenreacties zoals deze zijn ontzettend hard nodig."

Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau