Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

Energiebedrijven bieden weer meerjarige contracten aan: hier moet je op letten

Redactie

Vanaf 1 juni zullen energiebedrijven weer meerjarige contracten aanbieden. Dit betekent dat consumenten de mogelijkheid hebben om opnieuw een langlopend contract af te sluiten, doorgaans voor een periode van ongeveer drie jaar. De vraag rijst natuurlijk of het de moeite waard is om daarin te investeren. Joyce Donat van de Consumentenbond geeft in Goedemorgen Nederland wat tips.

Het afgelopen jaar waren veel huishoudens bezorgd over de torenhoge energierekeningen die ze ontvingen. In de winter moesten mensen vooral vertrouwen op dekentjes en warme koppen thee, aangezien de kosten van energie onvoorspelbaar waren. Deze grilligheid en schommelingen in energieprijzen zorgden voor kopzorgen bij velen, wat leidde tot onzekerheid en het vermijden van meerjarige energiecontracten.

'Kijk rustig om je heen'

"Ik zou mensen adviseren om rustig om zich heen te kijken", zegt Donat. "De energieprijs is nu laag. Het komt ook omdat het zomer is. Richting de winter zullen ze echt wel weer een beetje omhooggaan. Maar neem nu de tijd om te kijken, en neem het initiatief om contracten met elkaar te vergelijken. Wat voor aanbiedingen komen er? Wat betaal ik nu? Wat zijn de aanbiedingen?"

Donat geeft ook de tip vooral je eigen huidige energieleverancier op te bellen. "Want we weten dat energieleveranciers graag hun klanten behouden", geeft ze aan. "En wat ook belangrijk is: laat je niet verleiden door een callcenter die je opbelt met een fantastisch contract. We zien dat er ontzettend veel misleiding is met die aanbiedingen. Neem zelf die keuze op het moment dat jij dat wil."

Duurder om contract op te zeggen

Onder meer de drie grote bedrijven van ons land, Eneco, Essent en Vattenfall gaan weer langere contracten aanbieden. Ook bij Budget Energie kun je een meerjarig contract afsluiten. Tegenover de meerjarige contracten staat overigens dat het een stuk duurder wordt om een contract op te zeggen. De prijzen liggen naar verwachting wel onder het niveau van het huidige prijsplafond.


Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau