Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

Prins Constantijn: nieuws over halvering budget Techleap ‘verkeerd geframed’

Redactie

Dat het budget voor Techleap.nl gehalveerd wordt, is volgens prins Constantijn van Oranje "verkeerd geframed". Dat zegt hij in Goedemorgen Nederland. Het aanjaagprogramma om jonge en innovatieve bedrijven in Nederland te krijgen en te houden kan de komende drie jaar rekenen op 15 miljoen euro, zo meldde minister Micky Adriaansens (Economische Zaken) donderdag aan de Tweede Kamer. Prins Constantijn was de afgelopen jaren het boegbeeld van het bedrijf.

"Techleap zou in juni (aanstaande, red.) ophouden, en we hebben met het ministerie gekeken wat nu de uitdaging is. We hebben gekeken wat wij beter kunnen doen, en wat het ministerie kan doen", legt prins Constantijn uit. "Een paar van de dingen die wij deden gaat het ministerie meer doen, zoals de focus op de randvoorwaarden. Zo kunnen wij focussen op dingen die we wel kunnen doen." Op die manier zijn de overheid en Teachleap "meer complementair" naar elkaar, denkt hij. "En wat heel mooi is, is dat je niet alleen vanuit de overheid geld krijgt, maar ook vanuit de markt."

In Techleap.nl, dat eerst StartupDelta heette, werkt het ministerie sinds 2015 samen met andere organisaties samen om te regelen dat startende of snelgroeiende techbedrijven voldoende toegang hebben tot kapitaal, kennis en markten. Onderzoekers die deze aanpak in opdracht van Adriaansens hebben geëvalueerd, adviseren om daar nog even mee door te gaan.

De evaluatie laat volgens de minister zien dat het klimaat voor zogenoemde start- en scale-ups de afgelopen acht jaar "substantieel is verbeterd" en dat er nog meer winst te behalen valt.

Nadruk op deep tech

"De wereld is ook weer veranderd", zegt prins Constantijn over het nieuws. "Er is ook meer nadruk op bepaalde technologieën, markten die voorheen minder aandacht kregen en waar we nu ook op kunnen focussen." De nadruk komt bijvoorbeeld meer te liggen op bedrijven die werken aan technologische oplossingen voor grote maatschappelijke vraagstukken (deep tech). Daarnaast moet private financiering een prominentere rol krijgen.

De prins is nog in gesprek met de ministerraad of hij nog een rol moet hebben, en welke dit dan zou zijn. "Er moet iets interessants te doen zijn", zegt hij daarover. Maar de inzet is zeker om te blijven, zegt hij.


Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau