Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

Geen finale Eurovisie Songfestival voor Mia en Dion: ‘Balen, maar ook trots’

Mia Nicolai en Dion Cooper zijn teleurgesteld dat ze de finale van het Eurovisie Songfestival in Liverpool niet hebben gehaald. De twee vinden het enorm "balen", maar gaan desondanks met opgeheven hoofd naar huis, zo vertelden ze aan de Nederlandse media na afloop van de eerste halve finale.

"We komen voor het hele avontuur, voor het hele verhaal en het is gewoon ontzettend jammer dat het vanavond eindigt", zei Cooper. De zanger is wel "super dankbaar" dat hij en Nicolai het avontuur samen hebben mogen doen. "We kunnen met opgeheven hoofd naar huis. Het is wat het is. Ik ga nog wel even balen, maar dat hoort er ook bij. Ik ben trots op wat we gedaan hebben."

Trots

Cooper vindt dat hij en Nicolai pech hebben gehad met de loting en dat de jurystemmen dit jaar wegvielen in de halve finales. "Waar heeft het aan gelegen? Ik denk dat we gewoon een hele moeilijke hadden qua halve finale. Het was gewoon een ijzersterke pot", stelde hij. "En we hadden voor het eerst dit jaar alleen televoting. Aan ons heeft het niet gelegen, wij hebben alles gegeven." Daar sloot ook Nicolai zich bij aan.

De zangeres is net als Cooper trots op hun gezamenlijke prestatie, en ook dat ze zelf is gegroeid en veel heeft geleerd tijdens haar songfestivalavontuur. "Ik ging van twintig keer op het podium te hebben gestaan ineens naar zoveel mensen. Dat heb ik gewoon gedaan zonder paniek of wat dan ook. Daar ben ik echt zo trots op."

Cooper denkt niet dat die minimale ervaring de twee uiteindelijk fataal is geworden. "Nee, dat voel ik niet. Er was zoveel geweld in deze halve finale en wij zaten er helaas niet tussen. Dat is balen, maar that's it."

'Ik voel mij een winnaar'

Nicolai: "Ik voel me nog steeds wel een winnaar voor mezelf. We hebben zoveel mooie dingen in onszelf kunnen overwinnen door dit gewoon aan te gaan en het echt te durven. Het is best wel een ding zo'n Eurovisie Songfestival."

Nu het songfestivalavontuur is afgelopen, ligt de toekomst voor de artiesten open. Of ze weer samen gaan zingen, weten de twee nog niet. "Wie weet", vertelde Nicolai. Ze neemt voorlopig eerst even rust. "Ik denk dat ik tot zondag vrij neem en vanaf dan staan er weer allemaal sessies in de studio gepland en dat ga ik gewoon doorzetten." Ook Cooper heeft nog geen concrete plannen. "Mijn brein gaat even tot nu toe, zeg maar", zei de zanger.

Nieuwe selectieprocedure

Songfestivalkenner GJ Kooijman zegt dat Nicolai en Cooper trots mogen zijn op hun optreden, gezien het ijzersterke spelersveld.

Tekst gaat verder onder tweet

Het zangduo kreeg in aanloop van het Songfestival enorm veel kritiek. Er was ook veel kritiek op de selectieprocedure. Kooijman raadt aan om het volgend jaar anders aan te pakken. "Als je kijkt naar hoe andere landen een interne selectie aanpakken, dan is het heel goed om te kijken naar een internationale adviescommissie om de huidige selectiecommissie heen."

Daarnaast kan er volgens Kooijman ook beter gekeken worden naar de liedjes die worden gezongen. Daarvoor zouden artiesten benaderd kunnen worden, die dan de liedjes inzenden. "In genres die iets vrolijker en meer upbeat zijn. En het zou ook niet heel vervelend te zijn om te kijken naar bands als Rondé en Goldband voor volgend jaar."

'Ik vond dat ze het goed deden'

Marjet Winsemius, directeur Stichting voor Werkende Ouders, heeft naar de halve finale van het Songfestival gekeken. "Ik vond dat ze het goed deden, ook al was het niet helemaal zuiver", vertelt zij bij Goedemorgen Nederland op NPO 1 over Nicolai en Cooper. "Het heeft ook met smaak te maken. Zo'n Cha Cha Cha (nummer van Finland, red.), ik vind het helemaal niks. Ik vond Zwitserland fantastisch, dat was een mooi nummer."

Ook politiek commentator bij De Telegraaf Wouter de Winther schakelde gisteren in om te zien of het Nederlandse zangduo succes zou boeken in Liverpool. "Ik ben geen deskundige, maar je zag wel kwaliteitsverschil. Die Loreen uit Zweden zong de sterren van de hemel", vertelt De Winther. "Maar zoals traditie betaamd was het voor de rest van het concours veel theater en niet zoveel goede zangkunsten."


Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau