Defensieminister Ollongren: Nederland gaat samen met Amerikanen, Britten, Duitsers en Fransen Nederlanders in Soedan evacueren
In navolging van de Verenigde Staten en Frankrijk gaat ook Nederland vandaag beginnen met de evacuatie van Nederlanders in Soedan. Het gaat om ongeveer 100 tot 150 mensen met een Nederlands paspoort, waarvan zes personen die op de Nederlandse ambassade werken. Dat zei minister van Defensie Kajsa Ollongren in het televisieprogramma WNL op Zondag.
Na een week van extreem geweld in Soedan staan in Jordanië twee Nederlandse C-130 Hercules-transportvliegtuigen van Defensie klaar om Nederlanders uit het Afrikaanse land te evacueren.
Volgens Ollongren is het er gevaarlijk en chaotisch: "Het is een hele onoverzichtelijke situatie, riskant dus voor de mensen die we daar willen evacueren. Maar ook voor de Nederlandse militairen en bondgenoten. We doen er alles aan, maar wel stap voor stap.’’, aldus de D66-bewindsvrouw in WNL op Zondag.