Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

Politie: klopjacht op schutter winkelcentrum Zwijndrecht, wees waakzaam

Peter Visser

De politie is bezig met een klopjacht op de vermoedelijke schutter van de dodelijke schietpartij bij een winkelcentrum in Zwijndrecht zaterdag. Het gaat om de 49-jarige Minh Nghia Vuong. "We zijn nog steeds heel druk mee bezig deze man op te sporen", zegt een politiewoordvoerder in Goedemorgen Nederland op NPO 1.

Een 66-jarige vrouw overleefde de schietpartij niet. Haar 38-jarige dochter raakte zwaargewond. "We hopen de verdachte zo snel mogelijk aan te houden. Wij zijn echt een klopjacht begonnen", zegt politiewoordvoerder Rotterdam Anna Wolff. "We zijn met van alles bezig om ervoor te zorgen dat we deze man kunnen lokaliseren, zodat we over kunnen gaan tot aanhouding."

De politie roept mensen door het hele land op alert te zijn. "De verdachte is vuurwapen- en vluchtgevaarlijk. We willen deze man zo snel mogelijk van de straat af hebben. Als je hem ziet: benader hem niet zelf en neem contact op met de politie. Dan kunnen wij het overnemen", aldus Wolff.

Zondag verspreidde de politie de identiteit van de verdachte, met een foto van zijn gezicht. Hoeveel tips er aan de hand daarvan zijn binnengekomen kan de politie niet zeggen.

Relatie

Volgens het AD werd de 38-jarige vrouw al langer bedreigd door de verdachte, waarmee ze jarenlang een relatie zou hebben gehad. Hij zou haar meerdere keren met de dood hebben bedreigd nadat de relatie uit was gegaan, verklaren bronnen tegenover de krant. De vrouw vecht op dit moment in het ziekenhuis voor haar leven en wordt beveiligd door de politie, schrijft de krant.

De verdachte is een bekende van politie en justitie. Volgens De Telegraaf zou hij in 2017 zijn veroordeeld voor een overvalpoging op geldlopers in een Rotterdams winkelcentrum het jaar ervoor. Ook zou hij in 2010 gestolen scooters, auto’s en een bestelbus voorhanden hebben gehad, in de productie van speed hebben gezeten, zou toen 10 kilo hennep bij hem zijn gevonden en zou hij een vuurwapen met patronen bij zich hebben gehad.

Winkelcentrum Walburg

De schietpartij gebeurde zaterdagmiddag op een parkeerplaats bij winkelcentrum Walburg aan Hof van Holland in Zwijndrecht. De dader ging er met een auto vandoor. Er is met veel eenheden naar hem gezocht, onder meer op uitvalswegen rond het winkelcentrum.

In het winkelcentrum was het druk toen de schietpartij plaatsvond. Volgens de politiewoordvoerder waren meerdere mensen getuige van de schietpartij.


Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau