Oud-D66 partijleider Pechtold waarschuwt Segers voor zwart gat na vertrek uit politiek
Oud-D66-partijleider Alexander Pechtold waarschuwt Gert-Jan Segers voor een zwart gat na zijn vertrek uit de politiek. Segers kondigde vandaag zijn afscheid aan als partijleider van de ChristenUnie. Pechtold vertrok vier jaar geleden zelf als partijleiders van zijn partij, ook tijdens een regeerperiode. "Ik gun hem wat anders dan velen meemaken: een zwart gat. Je bent van iets vervolgens helemaal niets."
Segers stond aan de basis van de kabinetten Rutte III en Rutte IV. Het vertrek van Segers zal gevolgen hebben voor de persoonlijke verhoudingen in de coalitie. "Het is een kleine groep waarmee je vaak samenwerkt. Je ziet ze soms vaker dan je partner." Volgens Pechtold maakt het ook uit dat je alle vervelende dingen die bij het beroep van politicus horen gezamenlijk meemaakt. "Het is soms zelf thuis moeilijk om te vertellen wat je doet."
Corporaal
Tijdens de formatie van het kabinet Rutte III stond Pechtold rijnlecht tegenover Segers over medisch ethische kwesties. Segers zegt vanochtend in een interview met NRC dat Pechtold destijds ook politiek theater speelde. Volgens Pechtold doet iedereen in zekere mate aan theater, ook de Christenunie. "Mijn probleem met CU-politici is dat ze goed zijn in doen alsof het politieke spel door anderen wordt gespeeld, maar ze zijn er zelf helemaal niet vies van."
Luister Sven op 1 als podcast
Hermans
Ook fractievoorzitter Sophie Hermans (VVD) reageerde in de uitzending van Sven op 1. Volgens haar gaat er met het vertrek van Segers "wel iets veranderen". Persoonlijk verhoudingen in de politiek zijn belangrijk, zegt ze. "Maar ik heb er alle vertrouwen in dat de gemaakte afspraken worden voortgezet."