KNSB: Nog geen marathon op natuurijs in Groningse Noordlaren, maar er is hoop
Er wordt voor zaterdagochtend nog geen marathon op natuurijs uitgeschreven in het Groningse Noordlaren, maar de handdoek wordt nog niet definitief in de ring gegooid. Dat zegt Willem Hut, de disciplinemanager marathonschaatsen bij de KNSB in Goedemorgen Nederland. Alles hangt af van de vorst in de nacht van vrijdag op zaterdag.
Afgelopen nacht heeft er geen goede vorst plaatsgevonden. Aangezien de ijsbaan in Noordlaren afgelopen dagen open was voor publiek en dit enige schade heeft toegebracht, is het ijs hierdoor niet voldoende hersteld. "Dus de ijsvereniging heeft de baan vanochtend ook niet aangeboden ter goedkeuring aan de KNSB", legt Hut uit. Er komt vandaag dus geen meetmoment van de dikte van het ijs, en dat is nodig om een marathon uit te schrijven. Maar de kansen zijn nog niet verkeken: de mogelijkheid bestaat nog dat de marathon wordt 'uitgesteld' naar zondagochtend.
Dat hangt allemaal af van het weer. "Vandaag is er wel dooi, maar de temperatuur blijft rond het vriespunt hangen. We zien de komende nacht veel verwachting dat het weer richting de -3 tot -4 graden gaat", zegt Hut. "Mochten die verwachtingen uitkomen, is de ijsvereniging ook weer in staat om de ijsbaan dermate te herstellen, dat we hem eventueel morgen kunnen uitroepen voor zondag." Maar Hut benadrukt: "het blijft een weersverwachting, geen voorspelling."
Nieuw-Buinen
Het leek er donderdag nog op dat er in het Drentse Nieuw-Buinen op zondagmorgen ook een marathon konden worden uitgeschreven. Maar dit gaat definitief niet door, laat Hut weten. "Drenthe heeft een hele puike prestatie kunnen leveren. Het gaat om een vereniging die enkele jaren meedoet in de straat, en niet dezelfde ervaring heeft als Noordlaren", legt hij uit. "Maar daar staken ze nu de strijd." Hut benadrukt dat hij trots is op wat de de schaatsvereniging daar heeft kunnen neerzetten.
Op woensdagavond kon de eerste marathon op natuurijs van deze winter worden geschaatst op de ijsbaan van het Friese Burgum. Gary Hekman en Maaike Verweij wonnen.
LEES OOK: Zo houd je je hond warm tijdens koude winterdagen: ‘Ze kunnen het echt koud krijgen’