Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

Fikse dreun voor reclamewereld: adverteerders lopen niet warm voor WK in Qatar

Waar adverteerders tijdens grote sportevenementen zoals het EK of WK voetbal normaalgesproken staan te springen voor zendtijd tijdens de reclameblokken, ligt het dit jaar met het WK in Qatar volledig anders. Er werd slechts 8,2 miljoen euro uitgetrokken.

Voor het WK in Qatar lopen adverteerders een stuk minder warm. In vergelijking met het EK voetbal vorig jaar, werd er in 2021 zes keer zoveel geld uitgegeven aan reclames en advertenties. Dat meldt onderzoeksbureau Adfact.

Dat adverteerders niet vooraan in de rij staan om tijdens het WK te adverteren heeft alles te maken met het gastland Qatar. De mensenrechtenschendingen in de Golfstaat, de vele doden die zijn gevallen tijdens de bouw van voetbalstadions en de erbarmelijke leefomstandigheden waaronder arbeidsmigranten moeten leven en werken weerhoudt adverteerders ervan reclamegeld in het WK te stoppen.

"Het is begrijpelijk dat je niet geassocieerd wilt worden met Qatar", zegt hoofdredacteur EW Magazine Arendo Joustra bij Goedemorgen Nederland.

Adverteerders

Een goed voorbeeld is Jumbo. Deze trok tijdens het EK van 2021 behoorlijk de portemonnee met 13,5 miljoen euro. Dit jaar liep dat anders. De supermarktketen haalde zijn WK-reclame, waar juichende bouwvakkers in te zien waren, na een boel ophef snel van de buis.

Andere adverteerders, die normaliter zich wel laten gelden tijdens grote voetbalevenementen, zijn tot op heden niet in beeld geweest tijdens en rondom het WK. Denk aan ING, Heineken, de Staatsloterij of Thuisbezorgd.

LEES OOK: Oranjefans doen tickets Muziekfeest massaal in verkoop om WK-clash met Argentinië

Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau