Minister Schreinemacher: Mogelijke kabinetsdelegatie naar wedstrijd Nederland-Argentinië ‘gespiegeld’ aan Argentijnse afvaardiging
Volgens minister voor Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking Liesje Schreinemacher zal het kabinet de keuze voor het sturen van een afvaardiging naar de wedstrijd Nederland-Argentinië af laten hangen van de Argentijnse delegatie. Dat zei Schreinemacher in het televisieprogramma WNL Op Zondag op NPO1.
Volgens de VVD-bewindspersoon kijkt het kabinet naar de afvaardiging van de wederpartij, in dit geval Argentinië, om te bepalen of het Nederlandse kabinet ook een delegatie naar Qatar stuurt. "We hebben afgesproken dat we met een delegatie komen als we in de finale staan. Als Argentinië met hoogwaardigheidsbekleders komt, dan zullen wij die spiegelen." Schreinemacher kon niet zeggen of koningin Máxima mogelijk onderdeel kan vormen van die delegatie.
'Wat mij betreft gaat minister Jetten'
Europarlementariër namens het CDA, Esther de Lange, reageert in Goedemorgen Nederland dat zij van mening is dat minister Rob Jetten (Klimaat en Energie) zou moeten gaan. "Wat mij betreft gaat minister Jetten, en neemt hij ook meteen een gasdeal mee."
Ze legt uit wat Schreinemacher precies bedoelt met "spiegelen". "Op het moment dat er een counterpart uit Argentinië zit, zet je iemand van ongeveer gelijk niveau uit jouw land daar neer. Dat is qua protocol het meest logische om te doen", zegt ze. "Ik denk: dan ga je naar de regio, dan moet je altijd energie in je achterhoofd houden."