Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

MuziekAkkoord moet muziekles voor kinderen in speciaal onderwijs bereikbaar maken

Peter Visser

Honderd partijen onderteken vandaag in Hilversum onder toeziend oog van koningin Maxima, erelid van stichting Méér Muziek in de Klas, het MuziekAkkoord voor het speciaal onderwijs. Daarin staat dat binnen vijf jaar muziekles op alle 543 in het speciaal onderwijs bereikbaar moet zijn.

Nu is muziekonderwijs niet voor alle kinderen in het speciaal onderwijs bereikbaar, bijvoorbeeld omdat een handicap het bespelen van een muziekinstrument in de weg staat. Volgens muziekdocent Nikolai Bijlsma is muziek onmisbaar voor kinderen, zeker in het speciaal onderwijs. "We zien dat tijdens muzieklessen heel veel kwaliteiten naar boven komen die de kinderen niet laten zien tijdens andere lessen", zegt hij in Goedemorgen Nederland.

"Sommige kinderen hebben moeite met spreken of het tonen van emotie. Ik heb één kind met epileptici gehad in mijn les, die tijdens andere lessen niet veel deed. Tijdens de muziekles ging hij bewegen en kreeg meer emotie in zijn gezicht", vertelt Bijlsma.

Het lesgeven in het speciaal onderwijs is wel een uitdaging, erkent hij. "Je moet meer meebuigen met de behoefte van de leerling."

LEES OOK: Universiteiten worden geregeld gebruikt voor buitenlandse spionage: ‘We zijn hier naïef in’


Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau