Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

VVD-Kamerlid El Yassini haalt uit naar FvD’er Van Meijeren: ‘Hij is een politieke pyromaan’

FvD-Kamerlid Gideon van Meijeren zorgt met zijn opmerkingen in een Belgische podcast voor een hoop ophef. Zijn uitspraken "raken mij in mijn democratische hart", zegt VVD-Kamerlid Zohair El Yassini bij WNL Haagse Lobby op NPO Radio 1.

Van Meijeren zei te hopen op een revolutionaire beweging, waar "bij wijze van spreken het parlement bezet wordt". Tegelijkertijd geeft hij aan te hopen op een vreedzaam verloop, mocht er een "fluwelen revolutie" plaatsvinden.

El Yassini kon zijn oren niet geloven toen hij de woorden van Van Meijeren tot zich nam. "Hij is een politieke pyromaan, die molotovcocktails naar onze democratie gooit en met een grote zak popcorn toekijkt hoe de hele boel in brandt vliegt."

Openbaar Ministerie

El Yassini vindt de uitspraken van Van Meijeren "echt verschrikkelijk". Met name het deel over "dat hij mensen oproept naar het Binnenhof te gaan om daar de boel te bezetten".

Dat is echter net niet wat Van Meijeren zegt. Het FvD-Kamerlid heeft het namelijk over "hopen" en niet over iemand of een menigte oproepen iets te doen. Dat is met name van belang voor het Openbaar Ministerie, dat heeft aangegeven een onderzoek te starten naar Van Meijeren. "Maar wij moeten ons vanuit de politiek uitspreken over hoe wij ervoor zorgen dat dit niet uit de klauwen loopt", reageert El Yassini.

Hoe dan ook vindt financieel journalist bij het FD Jean Dohmen "het heel goed dat het Openbaar Ministerie hiernaar kijkt". Dohmen trekt - zo zegt hij zelf - zijn mond open over deze kwestie omdat Forum voor Democratie "in de peilingen nog steeds op een zetel of drie staat". Dat komt neer op tienduizenden FvD-aanhangers. "Die ondanks alle verwerpelijke uitspraken nog steeds die partij steunen. Dat is een bedreiging voor onze democratie."

'Juridische trucjes'

El Yassini benadrukt het belang dat "wij de instrumenten krijgen om ervoor te zorgen dat ondermijning van onze democratische rechtsstaat niet meer kan". Ook omdat "ik iemand zie die met handige juridische trucjes - want hij is een jurist - probeert ons land te ondermijnen op een dusdanige manier dat hij partijen uit elkaar probeert te trekken. Puur voor zijn eigen plezier, eer en glorie."

Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau