Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

Inwoners van monumentale wijk in Arnhem zitten in de kou: ‘Ik betaal huur voor iets dat geen huis is’

Floortje van Gameren

In de woonwijk Geitenkamp in Arnhem klagen inwoners van sociale huurwoningen steen en been. Dat heeft alles te maken met de slechte isolatie van de woningen. De panden zijn onderdeel van het stadgezicht van Arnhem en zijn daardoor beschermd. Het gevolg is wel dat er maar weinig aan gedaan mag worden. Een kier mag bijvoorbeeld niet gedicht worden. Gevolg: de bewoners zitten in de kou.

"Ik betaal huur voor iets dat geen huis is," klaagt een van de bewoners. "Ik ben begonnen met klagen in augustus. En toen was het antwoord 'het is gewoon zo'. Daar ga ik echt niet in mee," zegt een ander. "Het is mooi van buiten, maar hol van binnen."

Huurkorting

"Dit zie je vaak bij sociale huurwoningen," zegt ondernemer Annemarie van Gaal in Goedemorgen Nederland. "Ik kom vaak bij mensen thuis en dan voel je de wind door de kieren gieren." In de politiek is er een discussie gaande over de zorg die een wooncorporatie naar zijn huurders heeft. "Als ze niet kunnen voldoen aan bepaalde eisen, dan moet er huurkorting komen," legt Van Gaal uit. Anderzijds is isoleren bij dergelijke panden niet zo makkelijk gedaan. "Er komen heel veel regels bij kijken en soms kan het ook gewoon niet. Dus ik snap ook wel waar de corporaties tegenaan lopen."

LEES OOK: Groot tekort aan kappers: ‘We moeten meer kijken naar talent dan naar opleiding’


Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau