Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

Gewonden bij brand en gevechten in beruchte gevangenis Iran

Redactie

In de Evin-gevangenis in Teheran zijn zaterdag zeker acht gewonden gevallen door een brand en door gevechten. Iraanse staatsmedia spraken van een opstand, maar de openbaar aanklager van Teheran zei later dat het ging om een intern conflict tussen veroordeelde dieven. Gevangenen zouden een opslagplaats voor textiel in brand hebben gestoken en slaags zijn geraakt met bewakers. Inmiddels zou de orde zijn hersteld.

In de Evin-gevangenis zitten veel politieke gevangenen, onder wie ook buitenlanders. Ook veel mensen die zijn opgepakt bij de protesten van de afgelopen weken naar aanleiding van de dood van Mahsha Amini zijn naar deze gevangenis gebracht. Volgens de openbaar aanklager zou er geen verband zijn tussen de opstand en de protesten, maar wat er precies in de gevangenis is gebeurd, is niet onafhankelijk vast te stellen.

Op sociale media waren er berichten dat rondom en in de gevangenis geschoten werd. Ook werden er foto's gedeeld waarop vlammen te zien zijn en grote rookpluimen uit het gebouw opstijgen.

Tekst gaat verder onder de tweet.

Mahsa Amini

In Iran wordt al wekenlang geprotesteerd. De onrust in het land ontstond na de dood van de 22-jarige Mahsa Amini. Zij stierf vorige maand in politiehechtenis nadat ze door de religieuze politie was opgepakt omdat ze haar hoofddoek te los zou hebben gedragen. Ook zaterdag waren er in het hele land protesten, die steeds openlijker tegen de regering gericht zijn.

LEES OOK: Iraans-Belgische politica Safai: poging van Westen om Iran ‘te leren’ vrouwenrechten te respecteren is nutteloos


Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau