Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

Gebied rond PI Vught afgezet om ‘verdachte situatie’

Redactie

Het gebied rond de Penitentiaire Inrichting in Vught is donderdagmiddag enige tijd afgezet geweest, nadat de politie een melding had binnengekregen over een 'verdachte situatie' buiten de PI. Na een klein halfuur werden de veiligheidsmaatregelen weer afgeschaald en was de verdachte situatie voorbij, zegt een politiewoordvoerder. Wat de aard van deze situatie is en door wie die werd gemeld, kon hij niet zeggen. De omgeving is vrijgegeven.

De politie was in groten getale ter plaatse. Mensen in de omgeving van de PI lopen, fietsen of rijden, worden gecontroleerd, aldus de woordvoerder. Ook is er een politiehelikopter ingezet.

Minister voor Rechtsbescherming Franc Weerwind laat via zijn woordvoerder aan ANP weten: "De penitentiaire inrichting in Vught heeft signalen gekregen waardoor uit voorzorg extra veiligheidsmaatregelen genomen zijn. Over de inhoud en de veiligheidsmaatregelen doen we geen uitspraken."

De gevangenis in Vught is de laatste jaren vaker in het nieuws, zeker sinds Ridouan Taghi daar in de Extra Beveiligde Inrichting (EBI) opgesloten zit. Onlangs werd het luchtruim boven de PI al gesloten wegens dreiging. Bekend is dat Justitie bang is dat de crimineel een uitbraakpoging waagt.

LEES OOK: PI Vught ontkent verhalen over omgekochte bewakers in de EBI

Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau