Prinses Amalia begint aan studententijd: ‘Ze zal haar tanden gaan zetten in deze studie’
Prinses Amalia begint maandag aan een nieuwe periode in haar leven: haar studententijd. De 18-jarige prinses had afgelopen jaar een tussenjaar en gaat in Amsterdam de studie politics, psychology, law and economics (PPLE) volgen. De studententijd van Amalia wordt als privékwestie beschouwd en daarom wordt er weinig over naar buiten gebracht. Wel maakte het hof bekend dat Amalia ook naar Amsterdam verhuist.
"Amalia is wel echt een serieuze dame," zegt Justine Marcella, koningshuisdeskundige, in Goedemorgen Nederland. "Ze heeft niet voor niets haar gymnasium cum laude gehaald. Ze zal dan ook haar tanden gaan zetten in deze studie." Een echt feestbeest is Amalia dus niet, maar: "Ze woont nu voor het eerst op zichzelf en het Amsterdamse leven lonkt natuurlijk."
Met haar keuze om naar Amsterdam te gaan, kiest Amalia voor een ander pad dan haar vader en oma. Willem-Alexander studeerde geschiedenis in Leiden. Zijn moeder volgde aan die universiteit colleges in onder meer de theoretische en toegepaste sociologie, rechtswetenschap, economie, parlementaire geschiedenis en staatsrecht. Ook Beatrix' moeder Juliana studeerde in Leiden.
LEES OOK: Bakkers voeren actie tegen hoge energieprijzen: ‘Ongeveer de helft dreigt om te vallen’