Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

Bild: meeste Duitsers ontevreden over regering Scholz

Redactie

De meeste Duitsers zijn volgens een opiniepeiling voor de krant Bild ontevreden over de regering van bondskanselier Olaf Scholz. Van de ondervraagden stelt 62 procent ontevreden te zijn. Slechts een kwart is positief over de bondskanselier en ietsje meer (27 procent) is tevreden over de federale regering.

Die is gevormd door de sociaaldemocratische SPD van Scholz, de Groene partij van minister voor Economie en Klimaat Robert Habeck en de liberale FDP van minister van Financiën Christian Lindner. De inflatie en de energietekorten spelen een belangrijke rol bij het oordeel van de ondervraagden.

Maar Scholz zou ook in publieke optredens weinig overtuigend overkomen. Afgelopen week bijvoorbeeld maakte hij geen goede indruk toen hij aanvankelijk geen commentaar gaf op omstreden uitspraken van de bezoekende Palestijnse president Mahmud Abbas over de Holocaust. En zijn getuigenis in Hamburg in een zitting over een bankschandaal in de stad toen hij er burgemeester was, was volgens Bild ook niet overtuigend.

LEES OOK: Kritiek op Scholz: ‘Waarom kan het kleine Nederland wel zware wapens leveren en het grote Duitsland niet’

Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau