Ministerie VWS wil communicatie rond mondkapjesdeal nog altijd niet vrijgeven en betaalt dwangsommen
Het ministerie van Volksgezondheid wil nog altijd niet de communicatie over de omstreden mondkapjesdeal met ondernemer Sywert van Lienden vrijgeven, ondanks dat het juridisch verzet tegen een uitspraak van de rechter daartoe na vier maanden is gestaakt. Het ministerie kiest ervoor om de opgelegde dwangsommen te betalen, meldt de Volkskrant.
De rechtbank van Amsterdam oordeelde in januari dat het ministerie alle communicatie van toenmalig zorgminister Hugo de Jonge en andere VWS-kopstukken moest vrijgeven aan de Volkskrant. Het verzet daartegen heeft het departement vlak voor de zitting van donderdag gestaakt.
Toch negeert VWS de rechterlijke uitspraak, meldt de Volkskrant. Het ministerie moet daarom dwangsommen betalen, die sinds zondag zijn opgelopen tot 15.000 euro, het maximumbedrag. Dat bedrag is door de krant nog niet geïnd.
'Journalistiek belang'
De rechter oordeelde dat het ministerie de communicatie tussen VWS-kopstukken en Sywert van Lienden moest vrijgeven na een verzoek van de Volkskrant, omdat die stukken vallen onder de Wet openbaarheid van bestuur. De rechter hield daarbij rekening met het "journalistiek belang" van de zaak, schrijft de krant.
LEES OOK: Extreme droogte dreigt door laag waterpeil in de Rijn