Nederlandse vakantieganger blijft dicht bij huis: ‘Plannen zijn aangepast door actuele situatie in de wereld’
Nederlanders zijn toe aan vakantie. Met de auto op reis kost echter een rib uit het lijf gezien de hoge benzineprijzen en het vliegtuig pakken geeft ook veel onzekerheid nu Schiphol per dag honderden vluchten schrapt. Hoe zien de vakantieplannen er dan uit?
Daar deed ANWB onderzoek naar. "Driekwart van de Nederlanders is echt vast van plan om op vakantie te gaan", zegt Marjon Kaper, directeur ANWB Reizen, bij Goedemorgen Nederland op NPO 1. Dat is ongeveer van hetzelfde niveau als voor corona, maar de "invulling is heel anders".
Aangepaste plannen
Kaper ziet dat de Nederlandse vakantieganger dichter bij huis blijft, zoals "België, Frankrijk en Duitsland". Maar ook Nederland "is in de coronatijd herontdekt".
Het feit dat Nederlanders dit doen is ook deels noodgedwongen. "Uit ons onderzoek blijkt dat mensen hun vakantieplannen hebben aangepast door de actuele situatie in de wereld. Zoals de oorlog in Oekraïne, de inflatie of de brandstofprijzen."
Bij veel Nederlanders is kamperen weer helemaal in trek. Wie met de camper besluit op pad te gaan, moet niet op een zaterdag gaan rijden. Dat is het advies van Kaper. "Dan sta je uren in de file", waarschuwt zij. Daarom is het verstandig om een dag eerder te vertrekken.
'Zwevende vakantiegangers'
Kaper ziet dat er nog een grote groep "zwevende vakantiegangers" is. Daarmee bedoelt zij de mensen die nog geen specifieke plannen hebben, maar wel nog willen boeken. Kaper adviseert hen om snel iets te boeken. "Anders vis je achter het net."
Een trip naar Scandinavië, het Verenigd Koninkrijk is dan volgens Kaper een goed idee. "Of naar Tsjechië, Kroatië of Oostenrijk. Daar is meer te verkrijgen."
LEES OOK: Zo bespaar je brandstof tijdens je vakantie met de auto