Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

Oekraïne meldt nieuwe luchtaanvallen op hoofdstad Kiev

Peter Visser

Rusland heeft vannacht opnieuw raketten afgevuurd op de Oekraïense hoofdstad Kiev. Volgens Oekraïne is de luchtaanval afgeweerd dankzij Oekraïense verdedigingstroepen. Hierdoor waren explosies te horen en klonken er luchtalarmen.

"Vanochtend zijn er explosies gehoord in de wijk Vysjhorod. Luchtverdediging vuurde op vijandelijke doelen", zei de militaire gouverneur van de regio Kiev, Oleksi Koeleba, zondag op Telegram. Volgens hem zouden er geen slachtoffers zijn. Wel werden inwoners van Kiev opgeroepen om schuilkelders te blijven opzoeken als ze het luchtalarm horen.

Sinds het begin van de oorlog hebben Russische troepen Kiev regelmatig beschoten. Kort na de invasie probeerden de troepen de Oekraïense hoofdstad in te nemen, maar pogingen hiertoe werden afgeslagen door het Oekraïense leger. Moskou trok zijn troepen later terug uit het gebied rond Kiev. De stad is vanaf Russisch grondgebied echter nog steeds te bereiken met raketten.

LEES OOK: NAVO-chef: oorlog in Oekraïne kan lang duren


Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau