Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

Europese coronapas blijft geldig tot juli 2023

De Europese coronapas blijft nog een jaar geldig, tot juli 2023. Dat hebben het Europees Parlement en de Europese lidstaten maandagavond besloten. Over de uiteindelijke beslissing wordt nog gestemd.

De past dient ertoe om te controleren of mensen gevaccineerd zijn, negatief getest zijn of recent hersteld zijn van het coronavirus. Bijvoorbeeld om toegang te krijgen tot grote evenementen of om te kunnen reizen. In verschillende EU-lidstaten is besloten dat de coronapas niet langer nodig is. Zoals in Italië en Spanje.

Kabinet

De zogeheten QR-code "staat wel genoemd" in de langetermijnstrategie van het kabinet, "maar vooral als een optie", reageert zorgjournalist van EW Magazine Marieke ten Katen bij Goedemorgen Nederland op NPO 1. "Hij wordt dan genoemd voor het openhouden van de horeca, in een slecht scenario."

Maar daar was in Den Haag nog geen overeenstemming over. Dat uitte zich bijvoorbeeld in de coronanoodwet die in de Eerste Kamer werd weggestemd. Uiteindelijk is het dan, als het weer uit de hand dreigt te lopen, aan zorgminister Ernst Kuipers om maatregelen te nemen. "Maar dan moet je er wel voor zorgen dat er een meerderheid voor is in de Tweede Kamer", voegt Ten Katen er nog aan toe.

Kuipers grijpt liever niet van bovenaf in en legt veel verantwoordelijkheid bij sectoren, zoals de horeca en evenementen. "Die sectoren zien daar zelf ook mogelijkheden voor, maar dan moet dat juridisch wel goed geregeld worden."

LEES OOK: Ontslag dreigt voor 1000 zorgmedewerkers met langdurige Covid


Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau