Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

Europese energieministers om tafel over boycot Russisch gas

Energieministers van de Europese Unie (EU) buigen zich vandaag over een eventuele boycot van Russische olie en gas, ondanks de mogelijke gevolgen die het in Europa kan hebben aan de pomp of voor bijvoorbeeld voedselproducten. Een dergelijk verbod op Russische olie binnen de EU komt heel dichtbij, meldt het Duitse mediakanaal ZDF.

Het is een initiatief om Rusland nog meer te dwarsbomen, maar het roept tegelijkertijd ook de nodige vragen op. "Hoe gaan nu uiteindelijk de rekeningen worden betaald met betrekking tot de gasimport vanuit Rusland? Gaat Europa hier gezamenlijk optreden en zich niet op een roebelrekening storten? Of zullen bedrijven afzonderlijk, en ook de staatsbedrijven, beslissen of er in roebels wordt afgerekend?", somt Lucia van Geuns, energiedeskundige bij HCSS op in Goedemorgen Nederland op NPO 1.

Het zijn volgens Van Geuns een paar vragen die op tafel liggen tijdens de gesprekken van de energieministers. "Daarnaast ook in hoeverre wij Rusland zo veel mogelijk economisch pijn kunnen doen. Door bijvoorbeeld geen olie meer te importeren."

Onafhankelijk van Russisch gas

Een ander vraagstuk waar mogelijk over gesproken gaat worden is wat de beste manier is om niet meer afhankelijk te zijn van Russisch gas. Van Geuns: "Op korte termijn moeten wij ervoor zorgen dat onze gasopslagen, in heel Europa, goed gevuld zijn. We moeten natuurlijk ook kijken naar wat wij nog zelf in de grond hebben. Het is niet veel meer, maar alle kleine beetjes helpen."

LEES OOK: Energie-expert: ‘Europa stevent mogelijk af op grotere energiecrisis’

Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau