Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

Rutte wil dat rijken meer belasting gaan betalen

Floortje van Gameren

Het kabinet was van plan om miljarden uit te geven aan posten zoals klimaat en wonen. Maar het wordt steeds duidelijker dat er helemaal niet genoeg geld is voor dergelijke investeringen. De schatkist loopt onder andere miljarden belasting mis van mensen met veel vermogen.

'Bedrijven en mensen met veel geld moeten meer belasting gaan betalen', daar waarschuwde premier Rutte donderdag voor. En dat is apart vindt politiek verslaggever van WNL Thomas van Groningen. De VVD moet hiermee twee belangrijke partijpunten aan de de kant zetten.

Tekst gaat verder onder de tweet

Formatiespel

"Feitelijk wordt het formatiespel hier opnieuw gespeeld. Want wat staat er bij de andere partijen tegenover als de VVD zoveel inlegt?" zegt Van Groningen in Op1. Op basis van Haagse bronnen wil het kabinet ondernemers boven de 2 ton winst in een hogere belastingschaal laten plaatsen en de overdrachtsbelasting voor het tweede huis gaat ook omhoog. "Het gaat hier dus duidelijk om de rijkeren."

LEES OOK: Russisch vlaggenschip Moskva gezonken: ‘Dit is een klap voor Poetin’


Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau