Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

Aantal coronapatiënten in ziekenhuizen licht gestegen

Redactie

Het aantal patiënten met corona in de Nederlandse ziekenhuizen is woensdag iets toegenomen, na de lichte daling van dinsdag. In totaal liggen daar nu 2027 Covidpatiënten, 37 meer dan een dag eerder.

De toename is volledig toe te schrijven aan de verpleegafdelingen waar nu 1869 coronapatiënten liggen, zo valt op te maken uit de meest recente cijfers van het Landelijk Coördinatiecentrum Patiënten Spreiding (LCPS). Op de intensive cares worden momenteel 158 Covidpatiënten behandeld, evenveel als dinsdag.

Afgelopen etmaal werden 247 nieuwe coronapatiënten opgenomen op de verpleegafdelingen. Op de ic's werden 20 patiënten met corona binnengebracht.

Een deel van de patiënten die positief zijn getest op het coronavirus is in de eerste plaats om een andere reden opgenomen. Dat kunnen bijvoorbeeld mensen zijn met hartproblemen of buikklachten. Na het doen van een coronatest blijkt dan toevallig dat ze positief zijn. Het LCPS maakt geen onderscheid in de dagelijkse ziekenhuiscijfers tussen patiënten die mét of vanwege corona zijn opgenomen.

LEES OOK: Nederland neemt afscheid van laatste coronamaatregelen: geen mondkapjes meer in ov


Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau