Defensie in opperste paraatheid en patrouilleert langs de oostgrens van Europa
Alle onderdelen van defensie zijn in opperste paraatheid voor het geval het toch misgaat aan de oostgrens van Europa. Ondertussen zijn al acht vliegers aan het patrouilleren langs die grens en een van die vliegers gaf er een interview over in de Telegraaf.
"Dit komt heel dichtbij. De oostgrens van Europa is een uur vliegen dus je gaat er heen en je bent in de avond weer terug", zegt Frans Osinga, hoogleraar Militair Operationele Wetenschappen, in Goedemorgen Nederland. "We laten op deze manier zien dat we er zijn en dat we ook alert zijn. Bovendien wordt op deze manier duidelijk voor Poetin dat we de middelen hebben om te kunnen reageren en als hij binnenvalt dan kunnen we hem een klap voor zijn kop geven."
Defensiebudget
Toch is er ondertussen in Nederland nog veel gesteggel over het defensiebudget. Veel partijen waaronder die van minister Hoekstra zouden graag zien dat het regeerakkoord weer wordt opengebroken om over dat budget te praten. Andere partijen, waaronder die van Kaag, willen daar niet aan beginnen. "Je kunt je afvragen: moet dit nou zo 'out in the open'? Je kunt beter zeggen: bediscussieer dit achter gesloten deuren en kom dan als één stem naar buiten", becommentarieerd diplomatiedeskundige Robert van de Roer.