Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

Kappers over mogelijke versoepelingen: ‘Gevoel dat we gehoord zijn’

Peter Visser

Kappersbrancheorganisatie ANKO hoopt dat kappers vanaf zaterdag weer mogen knippen. Volgens De Telegraaf en RTL Nieuws komen er vanaf dan versoepelingen van de coronaregels voor het hoger onderwijs, de detailhandel, contactberoepen en sport. "Hier hebben we de afgelopen weken keihard voor gestreden", zegt een woordvoerster van de brancheorganisatie tegen het ANP.

Volgens de kappersbond kunnen mensen veilig worden geknipt, bijvoorbeeld met mondkapjes en het maken van een afspraak. "We hebben het gevoel dat we gehoord zijn. We zijn heel blij dat er nu hoop gloort. Voor ons ondernemers is dit de lifeline", aldus de woordvoerster. "We weten het natuurlijk pas zeker als premier Rutte het uitspreekt, maar dit zou fantastisch zijn."

Personeel

Of de kappers ook direct weer genoeg personeel hebben om de coronacoupes bij te knippen kon de brancheorganisatie nog niet zeggen. Bedrijven kampen de laatste tijd met personeelstekorten door besmettingen met de omikronvariant van het virus. Die grijpt snel om zich heen.

ANKO zegt zodra bevestigd is dat de kappers ook daadwerkelijk open mogen het personeelstekort direct te monitoren. Daarnaast pleit de organisatie voor het versoepelen van quarantaineregels voor mensen die besmet zijn met het coronavirus. Dat zou het midden- en kleinbedrijf helpen bij het oplossen van ziekteverzuim.

ANKO zegt ook te gaan uitzoeken wat er in de toekomst nodig is om "nooit meer dicht te hoeven". "Dit moet gewoon de laatste lockdown zijn voor ons", aldus de woordvoerster.

LEES OOK: Kappers houden coupes ministers goed in de gaten tijdens bordesscène


Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau