Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

Politie houdt mede vanwege weer rekening met ongeregeldheden: ‘Op alles voorbereid’

Peter Visser

De Nationale Politie houdt rekening met ongeregeldheden rond de jaarwisseling. Het weer is vanavond zeer aangenaam, waardoor agenten het mogelijk drukker krijgen dan verwacht. "Het zal invloed hebben", zegt nationaal politiecommandant Willem Woelders tegen NU.nl.

"Als het regent gaan mensen sneller naar binnen. De kans is nu groter dat mensen langer blijven hangen en escalaties ontstaan."

Het zou volgen op een druk jaar voor de politie. "Agenten zijn al vaak bekogeld met stenen en vuurwerk. In Rotterdam moesten agenten zelfs schieten. We hopen dat het vannacht niet gebeurt, maar we zijn op alles voorbereid." In "risicovolle gemeenten" en "locaties waar het spannender wordt" zijn extra agenten op de been, zegt de politiecommandant.

Veiligheid hulpverleners

De prioriteit vannacht wordt de veiligheid van hulpverleners, zegt Woelders. "Anders kunnen wij burgers ook niet helpen en daarmee voorkomen dat ze in de problemen komen."

Eerder zei Woelders dat "in de derde plaats, daar waar het kan, wordt opgetreden tegen excessieve overtredingen van de coronamaatregelen en het afsteken van vuurwerk".

LEES OOK: Ook boa’s gaan niet actief handhaven op vuurwerkverbod


Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau