Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

Wat wordt de trend van 2022? ‘NFT’s worden de nieuwe bitcoins’

Het nieuwe jaar staat voor de deur: 2022. Wat de toekomst ons zal brengen is natuurlijk in grote lijnen onbekend, maar toch waagt trendwatcher Lieke Lamb een poging om iets te voorspellen. Lamb verwacht dat 2022 het jaar wordt van de NFT's. Dat vertelt zij tijdens de speciale kerstuitzending van WNL op Zaterdag op NPO Radio 1.

Het zal vele wenkbrauwen doen fronsen, een NFT. Want wat is een NFT precies? Het staat voor 'non-fungible token'. Vrij vertaald een niet-vervangbare, niet-tastbare of unieke penning of bezitting. Een NFT is een soort eigenaarschap, dat te koppelen is aan digitale objecten. "Dat is nu ook echt aan het opkomen", zegt Lamb over de NFT's. "Het zijn eigenlijk de nieuwe bitcoins."

Lamb legt verder uit. "Bijvoorbeeld plaatjes op internet die je kunt kopen. Die zijn met een blockchain-achtige code authentiek van jou." Maar zo'n plaatje kun je ook gewoon kopiëren of zelf namaken. Dus wat is dan het belang van dit authentieke eigendom. "Ik kan in feite ook gewoon een kopie van een Van Gogh in mijn huis ophangen", vertelt Lamb. Zo'n kopie levert natuurlijk weinig geld op, maar het origineel wel. Dus daar zit het verdienmodel. "Er gaat enorm veel geld in om."

De trendwatcher noemt nog enkele voorbeelden. "De eerste tweet, concertkaartjes, dingen van Max Verstappen. Dat zijn allemaal NFT's."

LEES OOK: Zo maak je een kerstdiner als chef-koks Soenil Bahadoer en Julius Jaspers


Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau