Gouverneur van Limburg Emile Roemer roept nieuwe kabinet op: meer geld naar waterbestrijding
Kersvers gouverneur Emile Roemer verwacht van het nieuwe kabinet dat er flink geïnvesteerd wordt in de bestrijding van het water in zijn provincie Limburg. "Om rampen zoals afgelopen zomer te voorkomen, moet er fundamenteel iets gebeuren", aldus de voormalig SP-leider in het televisieprogramma WNL Op Zondag op NPO1.
De gouverneur was in het programma te gast om te praten over zijn eerste dagen als Commissaris van de Koning in Limburg. Hij roept het nieuwe kabinet op om fundamenteel meer geld te steken in de bestrijding van het water. "De ramp waar we afgelopen zomer mee te maken hebben gehad kan ieder moment weer gebeuren. Of men het in Den Haag nou leuk vindt of niet, er moet meer geld bij."
Ook sprak de voormalig SP-leider over de afhandeling van de schade die Limburgers geleden hebben door watersnoodramp deze zomer. "Er zijn goede afspraken gemaakt met het kabinet over wat er moet gebeuren. Nu is de vraag: zien we de vertaalslag terug in een nieuw regeerakkoord? Anders heb je er niks aan", aldus de nieuwe gouverneur.
LEES OOK: TU Delft over waterramp in Limburg: Bestuurders zagen nut niet in van nieuwe techniek