ME ingezet bij rellen in Haagse Schilderswijk, vijf agenten gewond
Bij rellen rond de Vaillantlaan in de Haagse Schilderswijk zijn zaterdagavond vijf agenten gewond geraakt, meldt de politie. Relschoppers gooiden met zwaar vuurwerk en vernielden verkeerslichten.
Ook werd er een steen gegooid door de ruit van een passerende ambulance, die een patiënt vervoerde. De ME moest worden ingezet om de openbare orde te herstellen. In totaal werden zeven mensen aangehouden.
Vijf agenten liepen verwondingen op. Eén van hen is met een hersenschudding en een knieblessure naar het ziekenhuis vervoerd. Twee politieruiters liepen gehoorschade op en ook raakten twee agenten gewond aan hun hand. Ook zij zijn in het ziekenhuis behandeld.
Noodbevel
Eerder zaterdagavond werd al een noodbevel gegeven voor de Schilderswijk en Transvaal. "Personen die weigeren gehoor te geven aan het noodbevel, worden aangehouden", meldde de gemeente daarover.
Het was zaterdagavond op meerdere plaatsen in het land onrustig door verzamelde relschoppers die vuurwerk naar de politie gooiden en vernielingen aanrichtten.
In de omgeving van de Vaillantlaan in #DenHaag treden wij op met de ME om de openbare orde te herstellen. Er werd met zwaar vuurwerk gegooid en verkeerslichten vernield. Ook gooide iemand een steen door de ruit van een passerende ambulance die een patiënt vervoerde. https://t.co/MVGEbo4P2I
— Politie Eenheid Den Haag (@POL_DenHaag) November 20, 2021