Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

Ahold Delhaize wil bol.com naar de beurs brengen: ‘Kan een Europese speler van formaat worden’

Redactie

Ahold Delhaize, het moederbedrijf van onder meer Albert Heijn, Etos en Gall & Gall, wil zijn onlinewinkel bol.com voor een deel naar de beurs brengen. Dat kondigde Ahold Delhaize maandag aan tijdens een beleggersdag. Het gaat om de plaatsing van een beperkt aantal aandelen op de beurs in Amsterdam.

Ahold Delhaize heeft het afgelopen jaar de strategische kansen voor bol.com nader bekeken en ziet in een beursgang onder meer toegang tot financiering om bol.com verder te laten groeien. Bol.com zal een belangrijke rol blijven spelen in de strategische samenwerking met andere merken van Ahold Delhaize in de Benelux, benadrukt de onderneming. Ahold Delhaize zal verder op de lange termijn "significante controle" over bol.com behouden.

In 2022 naar de beurs

De beursgang zal naar verwachting plaatsvinden in de tweede helft van 2022, zoals gebruikelijk afhankelijk van de marktomstandigheden. Ahold Delhaize rekent voor 2021 op een omzet van 5,5 miljard euro voor bol.com.

In 2025 moeten de opbrengsten zijn verdubbeld. Ahold, destijds nog niet samen met het Belgische Delhaize, kocht bol.com in 2012 van investeerders Cyrte Investments en NPM Capital. De aankoopsom destijds was zo'n 350 miljoen euro.

'Nederlands trots'

"Je weet nu natuurlijk niet precies hoe het bedrijf ervoor staat omdat ze binnen Ahold staan", merkt prins Constantijn van Oranje op in Goedemorgen Nederland. "Maar als ze naar de beurs gaan krijgen wij een goed idee van de kracht van Bol als zelfstandig bedrijf. En Bol is natuurlijk al actief in Nederland en België. Maar het kan ook een Europese speler worden van formaat. Het is een van onze eerste e-commerce bedrijven. Het is absoluut Nederlands trots."

LEES OOK: Shell vertrekt naar Verenigd Koninkrijk: ‘Vestigingsklimaat in Nederland toch minder gunstig’

Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau